top of page
Frame 3.jpg

Pilates ir kalanetika

„Pilates“ metodas – tai unikali, jau beveik šimtą metų gyvuojanti sveikatinimo sistema, sukurta Joseph Hurbertus Pilates. Šios sistemos esmė – tai raumenų treniravimas ir tempimo pratimai. Pilates yra kūno treniruotė, kuri stiprina ir formuoja raumenis, gerina ir gražina laikyseną, lankstumą, pusiausvyrą. Tai pakankamai lėta, bet labai efektyvi mankšta tinkanti bet kokio amžiaus ir bet kokio fizinio pasirengimo žmonėms.Tai kūno ir dvasios tobulinimo bei reabilitacijos būdas, plačiai taikomas klinikose, sporto klubuose, šokių mokyklose ir gydomųjų mankštų metu. Taikant „Pilates“ treniravimo sistemą, vyksta akivaizdūs kūno lankstumo bei kompozicijos pokyčiai ir sumažėja nugaros skausmai (Blum, 2002; Segal ir kt., 2004; Rydeard ir kt., 2006). Atlikti tyrimai rodo, kad žmonėms jaučiantiems skausmus apatinėje nugaros dalyje, atliekant „Pilates” pratimus, jau po 4 – 8 savaičių treniravimosi juntami pokyčiai: mažėja skausmas ir gerėja lankstumas (Rydeard et al., 2006; Kuukkanen, 2000) didėja raumenų ištvermė (ypač giliųjų), kinta kūno kompozicija (Rogers, 2006; Jago et al., 2006; Segal et al., 2004).

Screenshot 2023-09-03 at 14.56.48.png
Screenshot 2023-09-03 at 14.56.59.png

Užsiėmimų metu atliekami įvairūs pratimai ant kilimėlio. Pratimai atliekami tiek su savo kūno svoriu, tiek naudojant papildoma priemones: kamuolius, volelius, pilateso žiedus, elastines juostas. Pilateso pratimai stiprina ir stabilizuoja liemens raumenis, teigiamai veikia ne tik organizmo motorinę sistemą, bet ir mažina nugaros (ypač juosmeninės dalies) skausmus.

PILATES TAU PATIKS, JEI:

 • Jauti skausmą apatinėje nugaros dalyje

 • Nori gražesnės laikysenos

 • Nori tvirtesnio raumenyno ir dailesnių kūno formų

 • Trūksta lankstumo ir sąnarių mobilumo

 • Patiri daug įtampos ir streso
   

Kiekvienas Pilateso pratimas turi daug variacijų, todėl užsiėmimo metu pratimai pritaikomi pagal kiekvieno galimybes ir fizinį pasirengimą. Todėl, jei niekuomet nesimankštinote ir baiminatės, kad bus per sunku, visi pratimai bus pritaikyti pagal jūsų poreikį.

Mankštinamės su sportiniais bateliais, kojinaitėmis ar basomis. Reikalingas kilimėlis. Rekomenduojama gurkšnoti vandenį viso užsiėmimo metu.

Kalanetika – tai lėta mankšta, kartais dar vadinama karalška gimnastika. Kalanetika patiks toms, kas mėgsta lėtus užsiėmimus. Čia susijungia jėgos pratimai, joga ir baletas. Tai elegantiška mankšta, kuri padeda sutvirtinti kūną, formuoja proporcingą kūno siluetą, efektyvios metant svorį. Tai saugios treniruotės, kur viskas daroma lėtai, kiekvieną judesį sujungiant su kvėpavimu. Kalanetika tinka sumažinti raumenų įtampas, kurias patiria daugelis ilgas valandas leidžiant prie kompiuterio, daug sėdint. Užsiėmimų metu treniruojami viso kūno raumenys, taip pat ir gilieji.

Screenshot 2023-09-16 at 13.14.32.png
Screenshot 2023-09-16 at 13.14.41.png

Treniruojantis svarbu tempti raumenis ir juos spausti. Pradžioje daromas apšilimas, raumenys sušyla, pasiruošiama atlikti pratimus.  Pratimai atliekami maža amplitude, lėtai arba greitai pulsuojant. Kiekvieną judesį derinant su kvėpavimu. Kalanetikos treniruočių metu dažniausiai naudojamas tik kūno svoris. Kalanetika puikiai tinka didesnį antsvorį turintiems žmonėms. Dažnai didelį antsvorį turinčiam žmogui per sudėtinga ir nesaugu užsiimti intensyviu sportu. O sustiprinus visą kūną, galima pereiti ir prie intensyvesnių užsiėmimų. Treniruotės patiks toms, kurios nemėgsta judrių užsiėmimų, ar užsiėmimų su sunkiais svoriais. Kalanetikos rezultatų efektyvumas didelis, o fizinių jėgų tam reikia gerokai mažiau. Be to, ši treniruočių rūšis tiks bet kokio amžiaus žmonėms.

KALANETIKA TAU PATIKS, JEI:

 • Nori padailinti kūno formas

 • Nori numesti svorio

 • Nori lėtai ir saugiai mankštintis

 • Nori turėti daugiau energijos

 • Nori labiau pasitikėti savimi
   

Mankštinamės su sportiniais bateliais, kojinaitėmis ar basomis. Reikalingas kilimėlis arba bet koks kitas minkštas paklotas. Rekomenduojama gurkšnoti vandenį viso užsiėmimo metu.

bottom of page