Projektas Amžius ne riba – patirk judėjimo džiaugsmą!
Projektu siekiama spręsti vyresnio amžiaus žmonių susižalojimų, traumatizmo ir fizinio pasyvumo problemą, stiprinant raumenis, lavinant pusiausvyrą, greitą eiseną ir kognityvines funkcijas. Projektas finansuojamas Valstybinio visuomenės sveikatos stiprinimo fondo lėšomis, kuris administruojamas SAM.
Griuvimai yra viena iš dažniausių problemų vyresniame amžiuje. Pasaulyje atlikti tyrimai rodo, kad 1/3 asmenų, turinčių 65 ir daugiau metų, griūna ne mažiau kaip kartą per metus. Skirtingų studijų rezultatai rodo, kad jų pasekmės yra įvairios – galvos traumos, kaulų lūžiai, kas sąlygoja ilgalaikę imobilizaciją ar net mirtį. Nuo patiriamų traumų ir įvykstančių nelaimingų atsitikimų ne tik blogėja vyresnio amžiaus žmonių sveikata ir gyvenimo kokybė, tačiau didėja finansinė našta valstybei.
Projekto metu naudojamos kitose šalyse praktiškai patikrintos, efektyvios strategijos. Taikomos vyresnio amžiaus žmonėms skirtas efektyvus raumenų stiprumą gerinantis fizinio aktyvumo veiklų ir susižalojimų prevencijos paketas: adaptuoti NIA šokiai, vaikščiojimo algoritmas, specialios treniruotės, pratimų kompleksai virtualioje aplinkoje ir informacinė medžiaga spaudai tinkamu formatu. Veiklų paketas greta kitų mokslinių tyrimų remiasi Islandijos gerąja patirtimi – pasiūlyta intervencija „Daugiakomponentė mokymo programa“, kuri skirta vyresnio amžiaus bendruomenėms (angl. Multimodal Training Intervention in Communities an Approach to Successful Aging), kurios tikslas – didinti vyresnio amžiaus asmenų fizinį aktyvumą ir pajėgumą Programos veiklos, atitinkančios projekto tikslinės grupės fizinio aktyvumo poreikius. Taip pat projekte naudojama amerikiečių šokio judesio technika NIA (ang. Neuromuscular Integrativ Action).